Witaj w Fermenthood - kooperatywie pasjonatów kuchni i fermentacji - w craftowej pracowni na krakowskim Podgórzu powstają ostre sosy i chutneye, fermentowane napoje takie jak kombucha, tepache czy bezalkoholowy aperol i inne dodatki.

Fermenthood to projekt szefa kuchni Marka Rusińskiego który wystartował w 2020 roku jak odpowiedź na szalejącą wówczas pandemię. Fermenthood to kooperatywa pasjonatów kuchni i fermentacji - w craftowej pracowni na krakowskim Podgórzu powstają ostre sosy i chutneye, fermentowane napoje takie jak kombucha, tepache czy bezalkoholowy aperol i inne dodatki - w tym popularne ToMeSo - słony karmel z pastą miso. 


Wszystkie produkty oparte są o filozofię, która przyświecała Markowi przez całe życie - tworzenia uczciwego jedzenia opartego w jak największym stopniu o lokalne produkty i szacunek dla składników. 


Wszystkie produkty Fermenthood pozbawione są konserwantów i stabilizatorów. Poza przetworami i redukowanymi sosami, nie są pasteryzowane i są żywymi, probiotycznymi produktami. 


Marek Rusiński to krakowski szef kuchni, znany lokalnym fanom z otwarcia popularnego Hevre, fan kuchni galicyjskiej. Wcześniej zbierał doświadczenie w restauracjach takich jak m.in. Table Donkey & Stick (Chicago, Michelin Bib Gourmand).

Wróć do góry